88% Response rate
Manufacturer of a wide range of products which include ss basket below sink.
₹ 2640 / Piece Get Latest Price
| Basket Type | Plain Basket |
| Size | Height 6 inch and Depth 20 inch |
| Basket Size | 15×20 in |
| Material Grade | SS 304 |
| Wire Thickness | 4 mm |
| Cabinet Width | 450 mm |
| Shape | Rectangular |
| Color | Nickel chrome |
| Usage | Hotel/Restaurant |
| With Copper Base | No |
| Size(inches) | 27 & 32 inch |
| Set Of | 1 |
| Design | Modular |
| Installation Position | In Cabinets |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Modular Kitchen basket |
| Brand | Slimline |
| Width | Depth | Height |
| 27 | 20 | 6 |
| 32 | 20 | 6 |
| Size (in Inches) | ||
Tarun Singhal (Director)
Sunlight Home Products
Plot No.1289, Red Cross Road, Mie, Part-B, Bahadurgarh
Bahadurgarh - 124507, Jhajjar, Haryana, India
